Erdoğan resmen açıkladı: İmamoğlu’nun rakibi Murat Kurum… Odatv okuyanlar önce öğrendi

AKP’nin büyük ehemmiyet gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararını, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AKP Aday Tanıtım Toplantısı’nda resmen açıkladı.

Saat 14:00’de başlayan törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olarak Murat Kurum’u açıkladı.

Odatv, 30 Kasım tarihli “Odatv noktayı koyuyor: AKP’nin İstanbul adayı belli oldu” başlıklı haberinde AKP’nin İstanbul adayının Murat Kurum olacağını yazdı.

“Odatv yine son noktayı koyuyor… Erdoğan’ın listesindeki başkan adayları” başlıklı dün akşamki haberimizde ise kararın Kurum’a Erdoğan tarafından tebliğ edildiğini açıkladı.

Odatv noktayı koyuyor: AKP’nin İstanbul adayı belli olduGüncel
Odatv yine son noktayı koyuyor… Erdoğan’ın listesindeki başkan adaylarıGüncel

26 İLİN ADAYLARI AÇIKLANDI

AKP’nin 31 Mart yerel seçimleri öncesinde 11’i büyükşehir olmak üzere 26 ilin belediye başkan adayları da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Kalan başkan adayları ise 15 Ocak’tan sonra belli olacak.

Erdoğan Anadolu’da kimleri açıklıyor…Güncel

“TÜRKİYE YÜZYILI” VURGUSU

“Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Hazırız Kararlıyız” mottolu sahne tasarımı yapılan salona, “Yeniden İstanbul Yeniden AK Parti” ve “Fatih’in İstanbul’u Fethettiği Aşktayız” yazılı pankartlar asıldı. Ayrıca, platformun arkasındaki dev led ekranda AKP ve Türkiye Yüzyılı amblemleri yer aldı.

ERDOĞAN NELER DEDİ

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Aziz milletim, sevgili İstanbullular, sevgili genç kardeşlerim, değerli dava arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 81 vilayetimizin tamamındaki teşkilat mensuplarımıza sevgilerimi gönderiyorum.

Aşkınız için, sevdanız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Sözlerimin hemen başında Balıkesir İlk Gençlik Kolları Başkanı Murat Uysal ile ebediyete uğurladığımız arkadaşlarımızı rahmetle yad ediyorum.

Rabbim milletin saadeti için çalışanlardan razı olsun. Vatanımızın bekası, milletimizin istiklali için can veren şehitlerimize Allah’tan marifet diliyorum. Asrın felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı buradan rahmetle anıyorum.

Bu toplantımızı 7 Ekim’den bu yana İsrail vahşetine maruz kalan Gazzeli şehitlerimizden dolayı hüzünlü gerçekleştiriyoruz. Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatanlarını savunan Filistinlilere buradan selamlarımızı iletiyoruz. Vicdan sahibi ülkelerle beraber hesap sorulması için gereken çabayı göstereceğiz.

“30 YILLIK DONANIMA SAHİBİZ”

İçimizdeki İsrail muhibleri rahatsız olsa da mağdurlara sırtımızı dönmeyeceğiz. Bosna’daki kardeşlerimizin yanında nasıl yer aldıysak bugün de Suriye’de Kudüs’te ne işiniz var diyenlere aldırmadan Filistinli kardeşlerimizin yanında duracağız.

Galata Köprüsü’nde Gazzelilerin sesi olan 250 bin kardeşime teşekkür ediyorum. Rabbim adaleti savunan herkesten razı olsun. Bugün burada 31 Mart seçimlerinde partimizi temsil edecek adaylarımızı açıklamak üzere bir aradayız. İlk toplantımızda adaylarımıza başarılar diliyorum. AK Parti, ülkemizde istişare kültürünün en geniş uygulandığı tek siyasi teşekküldür. Adaylarımızı kapsamlı istişareler ile belirledik. Her husus gibi bu konuda da eksiğimiz fazlamız olabilir ama partimiz için en hayırlısını istediğimizden kimse şüphe etmesin. Bizim belediyecilikteki müktesebatımız yeni değil. 30 yıllık donanıma sahibiz.

Gerçekten de 1994 yılından itibaren yeni belediyecilik felsefesini hayata geçirdik. Milletimize rüştümüzü önce yerel yönetimde ispat ettik. Tüm engellemelere rağmen belediyecilikte destan yazdık. 94 ruhu denilen anlayış ile yeni çığır açtık. Bir referans haline geldik. Başarılarla ülke yönetimine talip olduk. Ey İstanbul, çöp çukur çamur diye tanımlanmıyor muydu. Bunlardan İstanbul’umuzu nasıl temizlediysek şimdi de tüm Türkiye’de bu temizlik için yola çıktık.

“EHİL İSİMLERDEN OLUŞMASINA DİKKAT ETTİK”

Karşımda şu an bir slogan var; Yeniden İstanbul, Yeniden AK Parti… Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız.,

Partimizin kuruluşundan 15 ay sonra girdiğimiz 3 Kasım seçimlerinde iktidara geldik. Her anı eser siyaseti ile geçen 21 yılı aşkın süredir iktidarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Mayıs seçimini kazanarak milletimizden 5 yıl daha yetki aldık. Amacımız 31 Mart seçimi için milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik yapacak adaylarla çıkmak.

Muhalefet partilerindeki belediyelerin kötü yönetimin faturasını da biz ödemek mecburiyetinde kalıyoruz. Ülkemizi böyle bir iklim ile karşı karşıya bırakmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Ehil isimlerden oluşmasına dikkat ettik.

31 Mart’a kadar durmak yok yola devam diyoruz. Sizlerle gurur duyuyorum. Muhalefetin korku siyaseti nedeniyle hizmetlerden mahrum kalanlara mecbur değilsin şehrin seninle değişsin diyoruz. Kimse hizmetsizliğe mahkum değil. Beceriksizlere tıpış tıpış oy verme mecburiyeti yoktur. Bahane değil çözüm için koşan, kibirle değil tevazu ile hareket eden, bireysel amaçları ile değil şehrinin gündemi ile yatıp kalkacak adaylarla milletimizin karşısına çıkıyoruz. İnşallah 15 Ocak günü diğer adaylarımızı tanıtacağımız büyük tören yapacağız. Start vereceğimiz bu törenle gece gündüz sahada olacağız.

Hür iradesi ile şehrinin mahalli idarecilerini belirleyecek vatandaşlarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimizin tercihi ne olursa olsun başımızın üstünde yeri var. Milletimize küsme olmaz. Millete hakaret etme söz konusu olamaz. Biz vatandaşımıza tercihini eser siyasetinden yana kullanmalarında tavsiye ederiz. Son sözü milletimize bırakacağız.

“BİR TURİST KADAR YABANCILAR”

Seçilecek adaylarımız şimdiden hayırlı olsun. Eski Türkiye’deki kaldığını umut ettiğimiz senaryolar yeniden tedavüle sürüldü. Seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Oyunlarla ülkemizin medeniyet mirası ile milletimizin değerleri hedef alınıyor. Bu kişilerin ortak özelliği Elif’i görse mertek sanacak kadar cahiller. Nüfus cüzdanları var ama kendi milletine bir turist kadar yabancılar.

Yabancı ülkeler emellerine ulaşmak için bunları piyon olarak kullandı. Terör örgütleri figüranlıklarını yaptılar. En kullanışlı aparat oldular. Asla düşünmez bunlar. Yaşanılanlardan ders çıkarma alışkanlıkları yok. Saldırganlığa varacak kadar her yalanı yaymak bunların ruhunda var. Toplumu anlamaya tenezzül dahi etmezler. Yıllarca ön yargılarını gerçek zannettiler, sahte korkularının esiri oldular. Kelime-i Tevhidi bilemeyecek kadar cehalet ve gaflet çukurunda boğuluyorlar. Biraz okusalar, biraz farklı mahallelere kulak verseler görecekler ki bu millet tevhidin sancaktarlığını yapmış, askerine Mehmetçik ismini vermiş, mayası İslam ile yoğrulmuş necip millettir.

İstanbul belediye başkanlığı adaylığımızdan itibaren bunlarla karşılaştık, mücadele ettik. Bu cehaletin nereye varabileceğini hep birlikte gördük. Bu kirli oyunun siyasetteki en büyük aparatı da CHP oldu. Şimdilerde oy oranları düşük de olsa kimi başka partiler de rol almak için can atıyor. Her şey değişiyor ama CHP ve şürekasının baş rollünü kimseye bırakmadığı toplum mühendisliği senaryosu aynı kalıyor. 30 yıl önceki senaryolar güncellenmeye ihtiyaç dahi duyulmuyor. İnançlar üzerinden pis bir oyun oynanmakta. Gazi Mustafa Kemal istismara en elverişli malzeme olarak öne sürülüyor. Bu kavramların arkasına saklanarak siyaset yapmak hassasiyet emaresi değildir. Bahanelerle, yanlış söylemlerle yapılan çıkışlar kirli senaryolarda rol alma gayretidir. Türkiye bölgesi ve dünya ile bütünleşmiş bir ülkedir. Bu çirkin senaryo ve oyuncuları izlemeyi, onları milletimize ifşa etmeyi sürdüreceğiz.

“ÖZGÜR EFENDİYİ ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ”

Her karışı ter ve kanla sulanmış vatanda ameliyat yapmaya kalkanlara meydanın boş olmadığını göstermek boynumuzun borcudur. Riyad’dan size ekmek çıkmaz. Tişörtleri farklı bir şekilde boyamak size bir şey kazandırmaz. Samimi iseniz bunu ülke genelinde milli olarak ifade edin. İpleri emperyalistlerin elinde olan marjinalleri anlayabiliyoruz. Varoluşlarını yapıyorlar. Ülkemizin ikinci büyük partisinin Türkiye düşmanlarına kuyruk olmasıdır bizi üzen. Uzun bir süredir siyaseten iflas ettiler. Parti içi iktidar kavgasını unutturmaktan başka işe yaramıyor bunlar. Özgür efendinin genel başkanlığı başlamadan vesayet gölgesinde bitmeye yüz tuttu. Milletimizi gerçek belediyecilikle buluşturup Özgür efendiyi de özgürleştireceğiz.

Terörist ve destekçilerine sahip çıkmaktan vazgeçmesi gerekiyor. Onlara ya selam çakıyor ya sırtını sıvazlıyor. Bölücülere boncuk dağıtarak oraya nasıl oturtulduğunu unutturabileceğini sanıyor. Bu millet ferasetini hafife alana ne yaptıysa Özgür efendiye de aynısını yapacak. Bu zatın gidişatı şu an pek de iyi gözükmüyor. Bir teröriste tünel kazarak sahi çıkıyor. Bize sataşarak pirim kazanmaya çalışıyor. Boynunda diyet borcu ile siyaset yapılmaz.

Siyasi ehliyetini almak istiyorsa önce efendilerinden kurtulsun. Sonra kendisi ile özgür bir siyasetçi olarak muhatap olmayı düşünecek arkadaşlarım var. Genel başkanından belediye başkanına kadar bu partide olanlar CHP seçmenini ilgilendirir. Daha çok çalışacağımız bir döneme giriyoruz.

Şehirlerimizi okuyacağız, dilimizle, aklımızla ve kalbimizle okuyacağız. Şehirlerimize ve insanlarımıza getireceğimiz hizmetleri ibadet şevki ile hayata geçireceğiz.

“İSTANBUL MURADINA KAVUŞACAK”

İnşallah 81 vilayetimizin her biri gibi Fatih’in emaneti İstanbul’u yeniden ve sadece İstanbul halkına hizmet eder hale getireceğiz. El ele vererek İstanbul’u 5 yıllık fetret devrinden çıkaracağız. 5 yılda gördük ki, yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılmaz. Sürekli ilgilenilmesi gereken bir şehir İstanbul. Önce bu şehre aşık olacaksınız. Sonra kendinizi İstanbullulara adayacaksınız. Diğer türlü çökme kaçınılmazdır. İstanbul’un bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığını tüm İstanbullular gibi biz de çok net görüyoruz. İstanbul muradına kavuşacak.

Hepimizin bildiği gibi siyasette ana unsur rekabettir. Rekabet olmadan siyasetin tadı tuzu olmaz. Hayırda ve hizmette yarış olarak gördük biz siyaseti. Gayemiz milletimize, şehirlerimize aşkla hizmet etmektir.

Bizim siyasetimizde rekabet isimler netleşince biter ve yerini kolektif dayanışmaya bırakır. Bu bilinçle hareket ettik ve davamıza gölge düşürmedik. Yine aynı şekilde hareket edeceğiz. Partimizin adayları ile ortak adaylarımızın başarısı için çalışacağız. Rabbim bizleri yolundan ayırmasın.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x