AKP’li Belediye Kurtuluş Yolu’nu Yeniledi Ama Atatürk Fotoğraflarını Unutttu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’dan Havza’ya giderken kullandığı 30 kilometrelik tarihi Kurtuluş Yolu, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmayla yenilenmişti.

Yenilenen yolda Atatürk fotoğraflarının halie ise içler acısı. Samsun’da Kurtuluş Yolun’daki Atatürk resimleri çürümeye yüz tuttu.

Samsun Ankara karayolunda bulunan Kurtuluş Yolu’ndaki Atatürk çerçeveleri ve görselleri bakımsızlıktan adeta çürüdü.

Samsun Kent Haber’in haberine göre Samsun’da Atatürk’ün Havza’ya giderken kullandığı yol üzerine konulan Atatürk görselleri çürümeye yüz tuttu.

Samsun-Ankara karayolunda bulunan Kurtuluş Yolu’ndaki çerçeveli Atatürk görsellerinin içler acısı halde olduğunu açıklayan DEVA Partisi İlkadım İlçe Başkanı Ender Çıkla, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek görsellerin yenilenmesini istedi.

Kurtuluş Yolu’nda bulunan Atatürk resimlerinin aylardır bakımsız halde olduklarını ve çerve içinde yer alan resimlerinde adeta çürüdüğünü kaydeden Ender Çıkla, bu durumun kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadele için Samsun’a çıktıktan sonra, örgütlenme planlarının önemli bir kısmını, Samsun’un kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Havza’da yaptı.

Havza, Mustafa Kemal Paşa’nın talimatıyla gerçekleştirilen ve İzmir’in işgalinin protesto edildiği ilk mitingin yapıldığı, Anadolu’da ilk Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin kurulduğu yer olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x