Eski Kocasını Öldüren Yazar Funda Demirci’nin Emniyetteki Kan Donduran İfadesi Ortaya Çıktı

Gerilim ve psikoloji kitaplarını analiz eden yazar Funda Demirci, geçtiğimiz gün eski kocasını ekmek bıçağı ile öldürdü. Cinayetin ardından Demirci’nin ilk ifadesi ortaya çıktı.

Ünlü yazar Funda Demirci, geçtiğimiz gün iki yıl önce boşandığı eski eşi Mustafa Çapar’ı çocuklarıyla yaşadığı lüks sitede öldürmüştü.

22 yıl evli kalan çiftin 19, 16 ve 8 yaşında üç çocuğu bulunuyor. Aslen kimya öğretmeni olan Demirci, kurumsal hayatına son verip uzun süredir kitap analizleri yapmasıyla biliniyordu.

Genellikle gerilim, korku, psikolojik romanlara ilgisi olan Funda Demirci, son olarak Prof. Dr. Kevin Dotton’ın “Olağan Psikopatlar” romanını analiz etmişti. Demirci’in kitapla ilgili ” Kitabın son bölümü olan yedinci bölümde, psikopatların ruhsal zekâsı yüksek insanlarla ortak noktalarının diğerleriyle olandan çok daha fazla olması şaşırtıcı” yorumu ise cinayetten sonra daha da dikkat çekti.

Cinayetin yaşandığı gün ortaya çıkan detaylar ise kan dondurucu. Eski eşinin ve çocuklarının yaşadığı eve giden Demirci, çocuklar uyuduktan bir süre sonra eski eşiyle tartışmaya başladı.

Tartışma alevlendikten sonra Funda Demirci, eline geçirdiği ekmek bıçağıyla eşinin boğazını kesti. Salona gelen çocukları babalarını kanlar içinde gördükten sonra Demirci de sitenin bahçesinde elindeki bıçakla “yukarı çıkın bakın” diye bağırıyordu.

Emniyet güçlerinin Demirci’yi yakalamasının ardından çocuklardan M.Ç’nin ifadesi şöyle oldu: ““Uyumak için odamıza geçtiğimiz sırada bağırışma sesleri geldi. Salona girmek istedim ancak annem kapıyı kapattı. Neden kavga ettiklerini bilmiyorum”

Emniyette sorguya alınan Funda Demirci ise ifadesinde ‘Bu bir şeref meselesi, bir şey söylemek istemiyorum” dedi. Demirci sorgusunun ardından kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x